Вебкафе

Светот во шок: Мачка со човечка глава!


Фотографијата од необична мачка со човечко лице ги преплави социјалните мрежи но и го вознемири светот, па мораше да реагира и малезиската полиција.

Станува збор за мачка од Малезија, која според приказните, лутала низ тамошните улици. Мачката има глава која наликува на човечко лице, а на врвот има дури и црна коса.

По објавувањето на фотографиите почнаа да кружат приказни како мачката ја држат во тајна лабораторија поради испитување, но тамошната полиција тврди дека се работи за фотомонтажа и дека таа мачка всушност не постои.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top