Музика

„Свет без граници“ – новата песна со спот на Каролина Гочева во тандем со Дуке Бојаџиев

Музиката, текстот, аранжманот и продукцијата се на проверениот талент на Дуке Бојаџиев. На кларинет е легендата Исмаил Лумановски, виолина свири Владимир Крстев, а на бас е Трајко Симоновски. Уживајте.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top