Спорт

Судија расист? Исклучи погрешен црномурест играч (видео)

Интересна ситуација беше видена во француското првенство на мечот помеѓу Лил и Тулис, кој го одбележа големата грешка на судијата Хаким Бен Хаџа.

Се играше 90-та минута кога играчот на Лил, Ибрахим Амаду направи прекршок во казнетиот простор. Судијата без размислување покажа на белата точка, па иако беше многу блиску му покажа црвен картон на Едгар Ие.

Едгар не можеше да верува дека заработи исклучување, а останатите играчи на Лил се обидоа да му укажат на судијата за грешката, но арбитарот остана при својата одлука.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top