Спорт

Сцена за која зборува цел Балкан: Дувњак се повреди, на помош му притрчаа српски ракометари!


Домогиј Дувњак синоќа на натпреварот помеѓу Хрватска и Србија ја обнови повредата на десната нога и ги загрижи фановите.

Пред крајот на натпреварот Дувњак се фати за мускулот од десната нова и падна на паркетот, а први на помош му приидоа српските ракометари.

„Дувњак е голем спортист, истото би го направил и тој за нас“, изјави Марсениќ.

Од хрватскиот табор се загрижени за повредата на Дувњак, а медиумите пренесуваат дека најверојатно за него Европското првенство е завршено.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top