Актуелно

Стравични сцени: Свлечиште предизвикано од поплавата на Уна руши куќи во Хрватска (видео)

Поплавата која ја донесе надојдената река Уна, во хрватското село Костајница предизвика свлечиште кое ги рушеше куќите како да се направени од карти.

Локалното население е во неверување и ужас од несреќата што ги снајде, па со солзи во очи ги гледаат и раскажуваат за последиците од поплавите предизвикани од невремето во Хрватска.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top