Видео

Стравичен судир на Наскар – три автомобили во пламен (видео)

наскар

Стравична несреќа, во која гореа три автомобили, се случи на трката во Наскар купот. Сударот на автомобилите се случи во 199 круг. Џо Логано со своето возило удри во автомобилот на Деника Патрик, а по сударот нивните возила останаа на патеката, кога во полна брзина на нив налета Ерик Алмирола.

Автомобилите се запалија, но за среќа инцидентот мина без жртви.

Деника Патрик и Џо Логано од своите автомобили излегоа неповредени, додека Алмирола од возилото го извлече обезбедувањето, а потоа веднаш е хоспитализиран.

Алмирола се здобил со тешки повреди, но се наоѓа во стабилна состојба.

„Фрустрирана сум. Кога чувствувам дека работите се движат во вистинска насока, секогаш се случува некаква несреќа. Алмирола не мина добро и се надевам дека со него сè ќе биде во ред“, рекла Деника Патрик.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top