Спорт

Стигнаа резултатите од обдукцијата: Еве од што почина Давиде Астори!

Капитенот на Фиорентина Давиде Астори ненадејно почина на 31-годишна возраст, а денес пристигнаа и резултатите од неговата обдукција.

Смртта на Астори го потресе фудбалскиот свет, јавниот обвинител по службена долзност покрена и обвинение за убиство, па сите со нетрпение го очекуваа резултатите од обдукцијата.

Резултатите од обдукцијата стигнаа денес, па сега и официјално можеме да потврдиме дека Астори починал од срцев удар, кој се случил во сон.

Телото денес ќе биде пренесено во Фиренца, а капитенот на Фиорентина ќе биде погребан утре во 10 часот.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top