Вебкафе

СТЕПЕН НА ЛУДИЛО ИЛИ САМО ОПТИМИЗАМ: Ако Англија не го подигне трофејот во Русија, овој човек ќе си ја пресече ногата?!

Некои работи едноставно не се прават, бидејќи грешките можат да чинат многу.

Извесен Англичаец по име Тед, од Билдалф во Стафордшир, на левиот бут го истетовирал ликот на англискиот репрезентативец, Хари Кејн.

И не би имало ништо претерано чудно во тоа, ако под тоа не додал неколку реченици поради кои би можел жестоко да зажали.

Под ликот на Кејн, имено, истетовирал „Победник на светското првенство 2018“!

Така што, доколку неговиот оптимизам се покаже како неоправдан и Гордиот Албион не ја освои светската титула, овој Англичанец поради срам може да се најде во многу деликатна ситуација.

А со оглед на тоа дека IQ очигледно не му е посилна страна, не би не чудело ако остане без нога. Кој да знае…

Најпопуларно

To Top