Спорт

„Старата дама“ го нуди Хрватот за да ја добие ѕвездата на Ливерпул


Италијанскиот весник „Тутоспорт“, кој е близок до Јувентус, пренесува дека „старата дама“ и Ливерпул би можеле да направат трампа во зимскиот преоден рок.

Имено, на играчот за врска на Ливерпул Емре Чан му истекува договорот на крајот на сезоната, а Јувентус сака да потпише преддоговор со Германецот уште во јануар за да може да го добие бесплатно за шест месеци.

Раководството на Ливерпул е спремно да го испрати Емре Чан во Торино уште во јануари, но само под еден услов – на „Енфилд“ да дојде Марко Пјаца.

Со оглед на фактот дека Јувентус ќе го добие Германецот за шест месеци бесплатно, тешко е да се поверува дека ќе го „жртвува“ Марко Пјаца. Поради тоа преговарачката моќ на Ливерпул во овој случај е слаба.

Сепак, не е исклучено „црвените“ покрај Емре Чан да понудат и одредена сума на пари, на што „бјанконерите“ би можеле да се согласат со оглед на фактот дека Пјаца многу ретко добива шанса кај Алегри иако е целосно рехабилитиран од повредата.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top