Спорт

Срамота: Лалана дивјачки нападна млад фудбалер! (видео)


Враќањето на терените на Адам Лалана после повредата требаше да биде радосна вест за навивачите на Ливерпул, но се претвори во ноќна мора.

Играјќи за младинците, Лалана дивјачки го нападна 19-годишниот Џорџ Марш и почна да го дави после еден дуел.

Сето тоа се случи пред очите на судијата, кој ја испрати ѕвездата на „црвените“ пред време во соблекувалната.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top