Музика

СПОДЕЛИ МУЗИКА: Grey diray – прв сингл на пост-гранџерите Lithiüm од Македонска Каменица

Lithiüm се претставуваат како пост-гранџ бенд од М.Каменица. Оваа недела го објавија нивниот прв сингл и видео од предстојниот албум.

Бендот е составен од тројца членови – Мартин Ангеловски, гитара и вокал, Иван Стојковски, бас и вокал и Давид Ѓорѓиев, тапани кој има само десет години.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top