Музика

СПОДЕЛИ МУЗИКА: Џез верзија на „Си заљубив едно моме“ – ќе ви се допадне

Екипата е прилепска, Борче Миленкоски на саксофон, Гриша Смугрески на гитара, Гоце Јованоски бас и Кирил Биџоски на тапани. Снимката ја направи Миле Рочески. Уживајте и секако, споделувајте.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top