Музика

СПОДЕЛИ МУЗИКА: „Да е здрав и жив“, нова вокално-музичка дразба од Крсто Роџевски


Македонска верзија на „That Byzantine Tune“ од албумот „Горчливи бадеми“ (Bitter Almonds) од Крсто Роџевски.

Вокал, акустична гитара: Крсто Роџевски

Виолончело: Томека Рид

Двоен бас: Мајкл Бланко

Текст и музика: Крсто Роџевски.

Продукција: Томас Фуџивара, снимање на вокали, ремикс и ремастер: Бојан Ѓошевски.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top