Вебкафе

Спектакуларно видео: Во контролирана експлозија уништен воен комплекс!


Напуштениот гарнизон на духови од светската ера е избришан од картата на светот на 23 декември минатата година, но руското Министерство за одбрана не ја објави веднаш спектакуларна снимка во која беше користено повеќе од 12 тона експлозив.

„Во операцијата уништивме 85 згради, поголем број бараки и складишта. Сите имаа различно дебели ѕидови и различна површина“, рече воениот портпарол, но не ја откри локацијата на поранешниот воен објект.

Додаде дека на друга локација во иднина планираат да уништат уште околу 100 воени згради.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top