Спорт

Совршен фудбал: Дали е ова најубавата контра на сите времиња?


Пари Сент Жермен нема конкуренција во Франција. Нејмар, Мбапе и дружината буквално се забавуваат со противниците на теренот.

Сепак, контранападот кој го одиграа синоќа во 3-то коло од францускиот Куп против Рен е нешто посебно.

При резултат 3:0 за „светците“ во 43-та минута Нејмар, Ди Марија и Мбапе ја одиграа можеби најубавата конта некогаш видена на фудбалските терени…Погледнете!

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top