Актуелно

Сончево и жешко време за почеток на викендот


Сончево и топло со слаб северен ветер.

Утринските температури ќе се движат од 10 до 18 степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 25 до 37 степени.

Во Скопје и околината слично време со утринска температура околу 14 и дневна до 35 степени.

УВ индексот ќе изнесува 9.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top