Актуелно

Сончево и топло време


Времето во Македонија ќе биде сончево и топло за овој дел од годината со мала до умерена облачност и со слаб ветер од јужен правец.

Утринската температура ќе се движи од три до 12, а дневната температура од 24 до 28 степени.

Во Скопје ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб ветер од јужен правец. Температурата ќе се движи од седум до 27 степени.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top