Актуелно

Снегот ја затвори Ајфеловата кула


Снегот и смрзнатиот дожд што ја зафати Франција, доведе до затворање на Ајфеловата кула но туристите се радуваат на побелениот Париз. Тие имаа несекојдневна можност со сноуборд да се лизгаат на падините на Монмартр.

Ајфеловата кула, најпосетениот споменик на Париз, била затворена цел ден а посетители нема да бидат примани ни утре. Објектот е затворен заради безбедност на посетителите, соопштиле надлежните служби за управување со кулата.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top