Вебкафе

Смртта креира Инстаграм профил!


Популарниот косач, односно лицето кое ја симболизира смртта си доби свој Инстаграм профил. Во прашање е пародија која прикажува како смртта е чувар на плажата во Нов Зеланд.

Интересно е што за овој профил е одговорна владата на Нов Зеланд.

Со желба да ја промовираат безбедноста и да ги намалат несреќните случаеви на плажа, тие одлулија да ги насмеат своите сограѓани.

Отвориле Инстаграм профил во кој лицето на смртта ужива во вообичаените активности на плажа, а исто така дели совети кои не треба да ги послушате.

Со 170.00 следачи на Инстаграм, смртта веќе стекна популарност и сите чекаат да ја видат нејзината следна авантура на плажа.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top