Музика

Слушнете ја Light The Flame – новата песна од Тоше Проески

Вчера се одбележуват 10 години од последниот концерт на Тоше Проески, а по тој повод на плоштадот „Македонија“ во Скопје се одржи настанот „Ѕвездено небо за Тоше“.

Овој настан традиционално го организираат фан-клубот „Тоше Проески“ и Фондацијата „Тоше Проески“.

На настанот беше промовирана и нова песна насловена „Light the flame“ дело на англискиот продуцент Енди Рајт. Песната е најава за нов албум кој треба да излезе наскоро.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top