Спорт

Скандал: Фудбалер уценуван- пари или ти ги објавувам голите фотографии

Српскиот фудбалер Михајло Ристиќ кој е роден 1996 година се најде во проблем поради голи фотографии.

Членот на Спарта Прага долго време бил пријател со Немања Марковиќ кој бил политичар. Меѓутоа помеѓу нив дошло проблеми кога политичарот се обидел да заработи од нивното пријателство.

Немања му соопштил дека има голи фотографии од Ристиќ и дека ќе ги објави доколку не му плати 5.000 евра.

На почетокот на овој месец Ристиќ на Марковиќ му уплатил 300 евра со цел да го остави на мир, но бидејќи политичарот не се откажул од својата сума одлучил да го пријави во полиција.

На уценувачот му била направена заседа, а при апсењето пронајден бил мобилниот телефон со фотографиите.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top