Актуелно

Сив и дождлив есенски ден

Во Македонија денес, во претпладневните часови, ќе преовладува променливо облачно со кратки сончеви периоди.

Попладне ќе има повремени врнежи од дожд, особено во источните, а кон крајот на денот и во јужните делови и од земјава, каде се очекува да бидат пообилни.

Ќе дува слаб до умерен североисточен ветер. Минималните температури ќе се движат од 6 до 14, а максималните од 16 до 24 степени.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top