Живот

Што вели кинескиот хороскоп за 2018 година? За некој ќе биде пекол, а за некој година за паметење!


Кучето носи среќа и ќе биде дарежлив спрема сите кои се добри и со позитивна енергија, а исто така и спрема сите кои се соочуваат со потешкотии.

За многу знаци наредната година ќе биде клучна во животот и означува почеток на некој среќен и мирен период од животот.

Куче, змија, глушец, свиња

За вас оваа година ќе биде многу среќна и желбите со сигурност ќе ви се остварат во првите месеци од новата година. Доаѓа период идеален за нови почетоци и немојте да се плашете да пробате нешто ново.

Зајак, бик, мајмун

Можете мирно да спиете. Идната година ви носи мир и стабилност. Тоа е време кога треба да уживате во секој момент. Периодот пред вас ќе биде полн со изненадувања. Можете да очекувате некоја конкретна позитивна промена.

Петел, тигар, змеј

Не ви претстои лесен и едноставен период, но се што ќе работите ќе биде добар темел за иднината. Во 2018 година ќе се соочете со тешки одлуки и ќе ги отстранете луѓето кои на вас делуваат негативно.

Коза, коњ

Можете да се издишете и да уживате во годината која следи. Ќе живеете со полна пареа, но само ако околностите ви дозволат. Ќе имате и на што да се веселите, бидејќи новата година е преполна со можности, а вие треба само да ги искористете.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top