Славни

Што открива тајниот дневник на Меган Маркл?

Таа наскоро и официјално ќе стане дел од британското кралско семејство, па логично, сите медиумски и јавни погледи се вперени кон нејзината појава, фокусирани на нејзиното име и сето она што од минатото ја следи денес веќе светски популарната актерка и идна принцеза.

Идната членка на британското кралско семејство, Меган Маркл имала блог за „борбата за опстанок“ во Холивуд. На него, освен за својата склоност кон евтино вино и сирење, таа пишува и за „магичните гради“ и за многу секс.

Блогот се појавил на почетокот на 2010 година, под наслов „Вредната глумица“ и брзо станал многу популарен меѓу актерите почетници.

Претставувајќи се како глумица која работи и користејќи ја силуетата на празно режисерско столче како свое лого, Меган настапува анонимно, и никому не му паѓало на ум дека тоа е таа.

Идната сопруга на британскиот принц Хари опишувала ситуации во кои една глумица морала да прифати работи од кои се згрозува, гладувала, а утеха барала во чоколадата, сендвичи и евтино вино. Во овие текстови, таа, имплицитно, како да говори за себе.

Во нив се говори и за надмени и себични агенти, а ја отвора и темата околу бракот со продуцентот Тревор Енгелсон. За него пишува дека „иако и недостасувал, времето без него било како одмор”.

„Кога е добро, тогаш е ебено добро. Останатите 300 денови е потешко од тоа што можете да замислите“, се вели во една објава посветена на „непознатиот“ сопруг.

На веќе избришаниот блог, кој бил активен до 2012 година, авторката говори и за недобивањето улоги кои многу ги сака.

„Нема да ве лажам, многу денови минав стуткана в кревет, со парче леб и малку вино. Жално и комично“, вели таа во објавите.

Актерот Ленс Картер за „Дејли Меил” ги потврдува наводите дека Меган е таа која стои зад блогот.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top