Вебкафе

ШОКАНТНО: Снимале како возат со 200 км на час, па потоа загинале во сообраќајна несреќа! (видео)

сообраќајка

Две момчиња починаа, а едно е тешко повредено во сообраќајна несреќа која се случи во Тузла.

21 годишните братучеди Енес и Ахмед Муратовиќ загинаа во тешка сообраќајна несреќа која се случи недалеку од Тузла во Босна и Херцеговина. Со нив во авомобилот во тој момент било уште едно малолетно момче, кое за среќа преживеало, но се стекнало со тешки телесни повреди.

Несреќата се случила кога Пасат управуван од Енес удрил во бетонски објект. На совозачкото седиште седел братучедот Ахмед, а позади нив бил шеснаесет годишникот. На местото на настанот веднаш пристигнала против пожарната служба, а за да ги извадат телата од автомобилот им биле потребни неколку часа.

Ахмед Муратовиќ на само неколку часа пред кобната несреќа поставил видео запис на својот Инстаграм профил на кој се гледа како автомобилот вози со брзина од околу 200 км/час.

Погледнете го видеото во прилог:

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top