Актуелно

Шокантни предвидувања за биткоинот: Во 2018 ќе достигне енормни 60.000 долари

Според предвидувањата на дански банки биткоинот и оваа година ќе продолжи вртоглаво да расти, по што ќе дојде до колапс.

Данска банка предвидува дека Русија и Кина оваа година ќе ја струшат вредноста на боткоинот. Банката предвидува дека вредноста на криптовалутата ќе достигне 60.000 долари, со што пазарната капитализација ќе надмине милијарда долари. Но после тоа Русија и Кина со здружени сили ќе го нападнат биткоинот.

„Растот на вредноста на биткоинот и другите криптовалути е еден од најспектакуларните феномени во полето на економијата. Во текот на 2018 година биткоинот ќе продолжи да расти, и тоа многу. Но Русија и Кина ќе предизвикаат нагли промени и пад на криптовалутите“, изјавуваат од банката.

Кина веќе стана најголем увозник на нафта, а многу извозници ќе бидат среќни да тргуваат во јени. Најновите податоци покажуваат дека Русија е најголем извозник на нафта во Кина.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top