Спорт

ШОК за Манчестер Јунајтед: Стигнаа ужасни вести за Погба!

Пол Погба се повреди на натпреварот со Базел во Лигата на шампиони, па иако првично се мислеше дека ќе отсуствува само неколку седмици, сепак се покажа дека повредата воопшто не е наивна.

Сега лекарите на Манчестер Јунајтед се во голема дилема и не знаат што да прават, дали да го оперираат или да го лечат со конзервативна терапија.

Хирургот Сакари Орава, кој е најдобар стручњак за ваква врска на повреди вели дека и тој самиот не е сигурен што е подобро.

Дембеле мораше да се оперира, ова е малку поинаку. Овој проблем е настанат како последица на многу околности, замор на мускулите или нагло движење“, објаснува финскиот хирург.

Дококу биде опериран Погба ќе биде надвор од терените повеќе од четири месеци, вака може да се врати порано, но ризикува повредата да се повтори.

Јунајтед мора да донесе конечна одлука оваа недела, дали Погба ќе оди под нож или ќе се лечи со конзервативна терапија.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top