Актуелно

Шест офицери на бивша ЈНА под истрага во Хрватска

Загребското Жупаниско државно обвинителство известува дека против шестмина офицери на поранешна ЈНА, денес во пензија, е иницирана истрага под сомневање за рекетурање на Бански двори во 1991 година.

Со истрагата опфатени се пет лица засега со непознато државјанство и еден хрватски државјанин, кои се осомничени за обид на убиство на претставници на највисоките хрватски државни тела и за воено злосторство против цивилното население.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top