Вебкафе

Шефовите ја пратија да се рашета гола низ фирмата за мотивација на вработените (видео)


Девојката, инаку вработена во маркетинг секторот на една компанија, се шета гола меѓу своите колеги, додека тие околу неа „навиваат“.

Вакво подигнување на работниот елан и морал, кое потсетува на сцена од „Wolf from Wall Street“, наводно организирале шефовите од неименуваната компанија наводно со седиште во Варшава.

Без ниту едно парче облека врз себе, освен очила и црни чизми, бринетата се рашета угул гола низ фирмата, за што, како што наведуваат полските медиуми, била платена од шефовите. Целта била да ги мотивира вработените и да им даде поголем стимул за работа.

Откако го заврши своето шоу, девојката се облече и си замина.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top