Музика

Sethstat feat. Мирко Попов – „LUNATIKA“, свежи ритми од македонски модерен џез


„Кога на моќниот, модерен слободен џез на Сет, го додадете несомнениот дивергентен сонграјтерски потенцијал на М.Попов, излегува потполно ново и потентно сонично животно. На моменти можеби помалку мрачни, но извонредно музикални шлагери кои црпат инспирација колку од џезот, толку и од поп номенклатурата од минатите неколку децении. Ова комбо веќе има еден заеднички албум позади себе (Се Плашам од Македонци, PMG Recordings 2015), а во моментов го промовира новиот ЕП – Лунатика“, се вели во описот на аудио верзијата која ја објавија на YouTube. Наше и ваше е да слушаме квалитетна музика, да уживаме и да споделуваме.

Воедно, кој е во можност, на 5 октомври (четврток) нека им појде на нивната „македонска џез квечерина“ во Кино Култура, влезот е слободен.

Најди ги најдобрите казино бонуси на casinobonus.mk.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top