Живот

Сексот е супер, но што ако ве мрзи? Еве како да уживате!

Колку и да сте ентузијастични, расположени за експерименти и забава во сексот, некогаш едноставно не сакате да скокате или да се мрдате. Не, не сте единствени во ова и тоа е сосема добро.

Ние ќе ви дадеме пет совети за забавна вечер:

Соло игра

Зошто наместо класичниот секс не сте стимулирате самите себе додека се гледате еден со друг? Верувајте дека партнерот се пали кога ве гледа како се допирате.

Бакнувајте се

Веројатно повеќе се бакнувавте на почетокот од врската отколку сега, зар не? Дајте си време и испробајте некои други начина за бакнување.

Посветете се на предигра

Со други зборови – сексајте се без секс. Галете се, масирајте се, вклучете некои сексуални помагала или храна. Предиграта не мора да биде досадна и непотребна.

Не брзај

Ако твојот партнер сака да ти пружи орален секс и добар е во тоа, дај му го тоа задоволство да ти се посвети како што треба, а не само вовед. Истото важи е за тебе, најди нешто во што си добра и пружи му на партнерот задоволство без брзање.

Не слекувај се од себе

Некогаш е еротично ако на себе имате градник или маица, отколку да се потполни голи, зар не?

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top