Спорт

Секоја чест: Салах усреќи млад фан на Ливерпул!


Ливерпул синоќа беше на чекор од победа против Тотенхем, но лондонскиот клуб дојде до израмнување во последните моменти од натпреварот.

Уште еден феноменален натпревар одигра Мохамед Салах кој постигна два гола за „црвените“, а после натпреварот со својот гест ги воодушеви сите.

Имено, тој усреќи еден млад навивач на Ливерпул кој на стадион дојде со транспарент и го замоли да му го поклони дресот.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top