Advertisements
Славни

Сефте мајчинство на 43 години за славната актерка Ева Лонгорија

Познатата холивудска актерка Ева Лонгорија на 43 години го роди своето прво дете. Таа се породи вчера во Лос Анџелес. Бебето е момче и тежи 3 килограми, а го доби името Сантијаго Енрике Батон.

„Ние сме толку благодарни за овој прекрасен благослов“, изјави Ева и нејзиниот сопруг, медиумскиот магнат Хозе Бастон, за HOLA! USA.

A post shared by HOLA! USA (@usahola) on

За изданието, тие, исто така, ја пуштија првата слика на бебето, направена само неколку часа по раѓањето.

Хозе има три деца од неговата претходна сопруга, Наталија – 22-годишна ќерка и 14-годишни близнаци.

Advertisements

Најпопуларно

To Top