Advertisements
Славни

Сефте фотка: Вака ќе изгледа Харди во улогата на Ал Капоне

„Fonzo“ ќе биде филмска биографска приказна која е фокусирана на животот на најпознатиот мафијаш во историјата, Ал Капоне. Улогата на озлогласениот криминалец ја игра Британецот Том Харди, а режисер е Џош Тренк, кој прв сподели со јавноста една фотографија како ќе изгледа Харди во улогата на Ал Капоне.

„Fonzo“ се фокусира на одреден дел од животот на познатиот мафијаш, кога на возраст од 47 години мозокот на Капоне е оштетен од деменција откако ги има поминато последните 10 години во затворска ќелија. Во неговата глава тогаш се преплетуваат минатото и сегашноста, притоа потсетувајќи го на насилството и криминалот во кој учествуваше додека беше слободен човек. Тој почина во 1947 година на возраст од 48 години.

Заедно со Том Харди во филмот се појавуваат уште и Линда Карделини, Мет Дилон, Кајл Меклахлан и Кетрин Нардучи. За режисерот Тренк ова е шанса за враќање во Холивуд откако подолг период ниту едно студио немаше доволно доверба во него, најмногу поради проблемите кои се случија на сетот на „Fantastic Four“.

Advertisements

Најпопуларно

To Top