Advertisements
Актуелно

Седумгодишно дете со нож го избоде својот брат за компјутерска игра

Двајца браќа по мајка, на возраст од 14 и од 7 години од Дебар, се скарале поради игра на компјутер. Во расправијата која се случила во нивната куќа, седумгодишникот со кујнски нож го прободел постариот брат од задната страна на грбот, под десната плешка.

Расправијата почнала околу 9 часот утрото, а во 13  часот една соседка го однела повреденото момче во во болница, од каде во 14.30 часот со возило на Итна медицинска помош бил препратен во Клинички центар Скопје на понатамошно лекување.

Advertisements
To Top