Вебкафе

Се венчале, па ја откриле вистината од фотографија стара 20 години!

Хеиди и Ед Савиди, новопечениот пар од Велика Британија, неодамна откриаа дека биле заљубени во детствотот.

Парот се запознал 2011 година, на унверзитетот во Њукасл каде што студирал Ед, а се веначале ова лето.

После четири години врска, пошле на вечера со мајките, а тие почнале да разговараат за нивното детство. Мајката од Хеиди спомнала дека таа се заљубила во момчето Ед на летување во Турција кога имале само 6 години.

„Кога  мајка ми прв пат ми испрати фотографија, бев запрепастена. Неверојатно“ рече Хеиди.

Хеиди и Ед биле неразделни во текот на целиот одмор и нон стоп се држеле за рака, а и двајцата тврдат дека знаеле дека се ќе заврши со брак штом се запознале на факултет.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top