Актуелно

Се разведе Љубчо Георгиевски!

Поранешниот премиер и лидер на ВМРО-НП, Љубчо Георгиевски, минатото лето се развел од сопругата, пишува Либертас.

Според порталот, парот по неколкугодишното несогласување решил да се раздели, а на бракот и официјално му ставиле крај минатата година, откако 30 години поминаа заедно, од студентските денови.

Круна на нивната љубов е синот Лав, а парот и сега е во добри односи.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top