Вебкафе

Се раслече гола среде сибирската шума и испрати важна порака (видео)

21-годишната Русинка Лиана Клевцова се раслече гола во една од сибирските шуми за да протестира против сечењето на дрвата.

„Не мора да ги сечеме дрвата за да го доживееме божиќниот дух“, порача Лиана на социјалните мрежи и се раслече за да го накити едно дрвце во сибирската шума. „Дрвцето е многу поубаво ако го накитите во неговата природна средина“, додаде таа.

Лиана вели дека многу шуми исчезнуваат во текот на летните месеци поради пожарите, па мора да се грижиме да не ги губиме шумските предели во текот на зимските месеци, пренесува RT.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top