Advertisements
Спорт

Се појави навредлив графит за Модриќ и тоа во неговата Хрватска (фото)

Лука Модриќ неодамна беше прогласен за најдобар фудбалер во светот на церемонијата на ФИФА во Лондон, но во неговата земја не се сите воодушевени.

Дел од хрватските навивачи и љубители на фудбалот не го поднесуваат Модриќ поради неговата блиска поврзаност со Здравко Мамиќ, посебно поради начинот на кој сведочеше во текот на судењето на сопственикот на Динамо.

Сведочењето на Модриќ во корист на Мамиќ не му помогна, тој беше осуден на шест ипол години затвор, а од тој момент дел од хрватските фанови го осудуваат фудбалерот за лажно сведочење и го гледаат со презир.

Од Сплит стигна нов доказ дека Модриќ не е омилен помеѓу сите во Хрватска. Откако беше прогласен за најдобар фудбалер во светот во ова место се појави навредлив графит за капитенот на Хрватска.

modric

Advertisements

Најпопуларно

To Top