Спорт

Се огласи Роналдо: Сега не е моментот за нов договор!


Налутениот Кристиано Роналдо не сака да слушне за нов договор со Реал Мадрид во овој момент, тврди „Марка“ во денешното издание.

„Сега не е најдобриот момент за тоа“, бил одговорот на Роналдо.

Неговиот договор со Реал Мадрид истекува во 2021 година и беше обновен пред 14 месеци. Меѓутоа, неубедливите резултати оваа сезона ја влошија атмосферата во тимот и логично носителот на „Златна топка“ сноси наголеми критики.

Изминатите денови медиумите се полни со написи дека Роналдо не е среќен од фактот што заработува помалку од Меси, а некои медиуми тврдеа дека Перез е спремен и да го продаде.

Во однос на тоа Роналдо се уште не излезе со официјален став и изјава, со што додатно ги подгреа шпекулациите.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top