Видео

Само сакаше да го гушне Ердоган – еве што го снајде (видео)

Додека турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган отпоздравуваше на сцената на која држеше говор, анонимен маж се стрча и му се фрли во обид да го прегрне, но на тоа веднаш реагираше телохранителите на претседателот. Типот беше веднаш приведен после овој „инцидент“.

Инцидентот се случил во провинцијата Сирнак, непосредно пред заминувањето на Ердоган на еднонеделната турнеја во Африка.

Приведениот набрзо бил пуштен, откако објаснил дека намерата му била само да го прегрне трускиот претседател, но не бил разбран.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top