Славни

Русите и замерија на Марија Шарапова: „Провоцираш? Нека ти е со среќа..“


Една од најубавите тенисерки на светот, Русинката Марија Шарапова беше мета на критики поради фотографија која ја објави на Инстаграм.

Имено, убавата Русинка позираше со мајка си и американското знаме, а тоа им засмета на некои следбеници кои ја обвинија дека „покажува патриотизам само како што и одговара“ и „нема храброст да позира со руското знаме“.

30 годишната Марија живее во САД од 1994 година, но се натпреварува под руското знаме.

„Биди Русинка“, „Не знам што да ти кажам, Марија, се обидуваш да провоцираш? Нема да ти судам, но нека ти е со среќа“, беа само дел од коментарите.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top