Спорт

Роналдо замина на турнеја во Кина (фото)

Новата супер-ѕвезда на Јувентус, Кристиано Роналдо денес одлета за Кина на рекламна турнеја.

Кристиано во Кина ќе учествува на неколку ивенти организирани од „Најк“, но и од неговиот бренд „CR7“

Дури и авионот со кој што Роналдо ќе лета за Кина е брендиран со логото на гигантот за спортска опрема.

Роналдо ќе започне со тренинзи на крајот на месецот, односно на 30-ти јули и ќе ја пропушти турнејата на Јувентус во САД.

Најпопуларно

To Top