Спорт

Роналдо на „live chat“ доби порака од Балканот и остана шокиран


Кристиано Роналдо покрај на терените, е еден од најјаките спортисти и на социјалните мрежи.

Десетици милиони следбеници на Фејсбук и Инстаграм ја следат португалската ѕвезда, а Роналдо често комуницира со нив.

Па така во една live преписка на Инстаграм со навивачите Роналдо одговараше на стотици коментари, а потоа стигна еден коментар на балкански јазик.

Нормално, Роналдо сигурно не разбра за што станува збор, но овој коментар денес е апсолутен хит во целиот балкан.

„Продавам Голф 1. Евтино. Само 150 евра“.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top