Видео

Рецептот кој го полуде светот: Топло чоколадо од Сникерс! (видео)

Веруваме дека и вие едвај чекате да си појдете дома и да испиете некој топол напиток. Ако сте љубители на фино, слатко и да не се лажеме, калорично, овој рецепт е баш за вас.

Во блендер ставете две чоколада Сникерс, додадете два филџани какао во прав, два филџани масло од кикирики, еден филчан карамела карамела и 950 милилитри жешко млеко.

Блендирајте додека не добиете хомогена смеса.

Врвовите од чашата потопете јаво стопено чоколадо, а потоа и во насецкани кикирики. Ставете го топлото чоколодо во чашата, а потоа ставете шлаг и карамела.

Пијајте го додека е топло!

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top