Славни

Разголена провокација од 1,5 милиони „допаѓања“ – така може само таа

Со својата фотографија на Инстаграм, на која позира угул гола, Амбер Роуз собра повеќе од 1,5 милиони „лајкови“ за помалку од 24 часа. Многумина веќе сериозно се прашуваат зошто Инстаграм не го блокира нејзиниот профил поради претерана голотија.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Amber Rose (@amberrose) on

Фотографијата на 35 годишната старлета предизвика и коментари , од кои најмногу позитивни , но имаше и такви кои ја критикуваа нејзината голотија.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Amber Rose (@amberrose) on

Роуз е веќе навикната да добива секакви коментари, особено по 2017 кога се прослави со фотографијата на интимата, што го протолкува како борба за права на феминистките.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Amber Rose (@amberrose) on

Advertisements
To Top