Спорт

Раул повика 19 ракометари за Белград


Селекторот на македонската ракометна репрезентација Раул Гонзалес повика 19 ракометари за двата пријателски натпревари против Саудиска Арабија и Србија, кои ќе се играат во Белград.

По кратката пауза за новогодишните празници, репрезентацијата продолжува со тренинзи во СЦ „Борис Трајковски“ уште денеска и утре, а веќе во четврток наутро заминува за Белград, каде истиот ден ќе одигра контролен меч против Саудиска Арабија, а во петок црвено-жолтите ќе играат против Србија.

Меѓу повиканите не се голманот на Металург, Мартин Томовски и средниот бек на Еурофарм Работник Горан Крстевски.

Во враќањето од Белград, следуваат завршните подготовки до 11 јануари кога селекцијата заминува за Загреб.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top