Славни

Растегнување со Хали Бери: Вака сексапилната актерка го одржува своето тело

Оскаровката Хали Бери е позната по несреќниот љубовен живот кој го имаше досега и по одличната физичка одржаност и линија, која меѓу другото, ја одржува и негува и со јога.

Според мислењето на голем број нејзини обожаватели, Хали Бери уште важи за една од најубавите жени на светот. Иако има 51 година, ретко кој може да му даде толку години на нејзиниот изглед, одражно тело, убавина, заводливост и сексапил кои ги има благодарение на комбинацијата од гени, здрава исхрана и вежбање.

A post shared by Halle Berry (@halleberry) on

Актерката обожава да вежба јога, а на една од последните фотки на Инстаграм покажа и колку е флексибилна благодарение на оваа пракса.

A post shared by Halle Berry (@halleberry) on

„Ова е една од моите омилени јога пози. Се чувствувам пет сантиметри подолга после вакво истегнување“, напиша таа во описот на фотографијата.

A post shared by Halle Berry (@halleberry) on

Хали, исто така, е позната дека слабо вртка среќа во љубовта, со оглед на фактот дека има четири пропадната брака зад себе: со бејзбол играчот Дејвид Џастис, со музичарот Ерик Бенет, со моделот Габриел Обри и со актерот Оливие Мартинез.

A post shared by Halle Berry (@halleberry) on

Еден бивш дечко ја тепаше, а од неговите удари Бери загуби дури 80 насто од слухот на левото уво.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top