Екстра

Раскош со стил и вкус: Белата куќа украсена во божиќна атмосфера (видео)


Не дека и минатите години Белата куќа била лишена од украсување во божиќна атмосфера, но семејството Трамп, нормално, на чело со Меланија, оваа година се потруди официјалниот политички дом на првиот човек на САД да блесне во раскош со вкус и стил.

71 венче, 53 божиќни дрвца, со 12 илјади украси и 5.500 метри светилки беа употребени за украсување на Белата куќа за претстојните божиќни и новогодишни празници.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top