Спорт

РАЏА СТАЈЛ: Наинголан пие, пуши и пцуе!


Фудбалерот на Рома, Раџа Наинголан „лумпуваше“ за новогодишната ноќ, па видеото од прославата стана хит на интернет.

Од порано е познато дека Наинголан пуши цигари, па имаше проблеми со селекторот, а за новогодишната ноќ додаде алкохол и цигари.

На снимката од дочекот се гледа како Белгиецот пие, пуши и пцуе, а најлошо од се е што својата мала ќерка ја тераше да пали огномет.

Ваквото однесување ги разочара челниците, но и навивачите на Рома, па Наинголан следниот ден упати извинување.

„Жал ми е поради се што се случи. Јас сакам добро да се забавувам за Нова година, но синоќа навистина претерав. Не сакав да бидам негативен пример и чувствувам потреба да се извинам поради своите зборови и однесување“, напиша Наинголан на социјалните мрежи.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top